Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Wideo

Idealny sprzęt filmowy nie istnieje – przynajmniej moim zdaniem. To nie jest opinia, jakiej można by się spodziewać w artykule o aparacie Olympus.
Spróbuję jednak wyjaśnić, co mam na myśli. Jestem reżyserem i filmowcem. Uważam, że w filmie najważniejsza jest przedstawiana opowieść.
Najpiękniejszy ani najdoskonalszy technicznie obraz nie jest w stanie wywołać takich samych emocji jak obraz, który opowiada jakąś historię.
Uważam, że każda opowieść zasługuje na to, by pokazać ją z użyciem jak najlepiej dobranych środków i narzędzi. W tym sensie kamera lub aparat może ułatwić lub utrudnić pracę filmowca.
Podam przykład. W swojej pracy wykorzystuję różne style i zajmuję się wieloma tematami.
Niektóre są monumentalne i epickie, inne delikatne i piękne, a jeszcze inne – bardzo szczere. Każdą historię najlepiej opowiedzieć z użyciem innego sprzętu.

Z doświadczenia wiem, że duże kamery filmowe mogą opóźnić produkcję. Poza tym postawienie młodego aktora lub amatora przed dużą kamerą odbierze jego grze autentyczność. Praca na planie filmowym z aparatem OM-D E-M1X dała nam wiele możliwości, m.in. ogromną swobodę działania. Nie musieliśmy już ustawiać sceny w skomplikowany sposób, aby operator mógł uchwycić istotne, opisane w scenariuszu detale. To właśnie dlatego nagrywanie filmu „REVEL”, mojego najnowszego dzieła, z użyciem aparatu OM-D E-M1X było tak ekscytującym doświadczeniem.

Według mnie było to idealne narzędzie do pokazania tej historii –doskonała równowaga między rozmiarem, funkcjonalnością i jakością obrazu.
Ponieważ podczas pracy nad „Revel” ograniczał nas czas, zdecydowaliśmy się dać aktorom sporo swobody – scenariusz i dialogi były luźno napisane, a nagrywanie scen polegało niemalże na dokumentowaniu prezentowanych zdarzeń.
Nagrywając aparatem OM-D E-M1X, nie musieliśmy ustawiać skomplikowanej scenerii dopasowanej do możliwości kamery. Operator mógł swobodnie śledzić scenę, zachowując na nagraniu jej magię. Połączenie kompaktowych wymiarów, stabilizacji Sync IS, jakości obrazu, jasnych obiektywów F1.2 oraz wytrzymałości i użyteczności tego aparatu sprawiło, że udało nam się nagrać sceny, które wcześniej uważaliśmy za technicznie niemożliwe do nakręcenia. Dzięki stabilizacji Sync IS mogliśmy wykonać wiele ujęć charakterystycznych dla produkcji kręconych kamerami filmowymi – i to aparatem trzymanym w rękach. Jeśli wydarzyło się coś nieoczekiwanego, mogliśmy natychmiast podjąć decyzję o zmianie pozycji aparatu bez przerywania sceny. Historię opowiedzianą w filmie „Revel” udało nam się przedstawić tylko dzięki nowemu bezlusterkowcowi Olympus. System OM-D i aparat OM-D E-M1X były doskonałym wyborem.

Author, Photographer & Videographer: Janne Armunét

Wszystkie zdjęcia wykonano: