Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Social i Lifestyle

Robienie autoportretów Olympusem PEN jest bardzo łatwe dzięki opcji zdalnej kontroli w aplikacji Olympus OI Share App. Ale dlaczego nie pokusić się o trochę więcej kreatywności i zrobić ciekawe, zabawne zdjęcia wykorzystując proste rekwizyty, które masz pod ręką.?

Zobacz kilka pomysłów, które gwarantują niezłą zabawą z autoportretami::

Kluczem do łatwego robienia autoportretów Olympusem PEN jest aplikacja Olympus Ol Share. Jeśli do tej pory z niej nie korzystałeś, powinieneś ją natychmiast ściągnąć . Możesz szybko połączyć aparat ze smartfonem dzięki obsłudze WiFi w PEN’ie. W aplikacji wybierz opcję Zdalna kontrola. Dzięki temu będziesz miał na smartfonie podgląd na żywo fotografowanej sceny, możesz też przez aplikację wyzwolić migawkę. Do tego można zmieniać ustawienia, konfigurować samowyzwalacz, ustawiać ostrość przez wskazanie na ekranie – wszystko w aplikacji. To idealne rozwiązanie w trakcie autoportretowych sesji, pozwala na skomponowanie kadru, ustawienie samowyzwalacza, tak żebyś miał wystarczająco dużo czasu na odłożenie telefonu. Po zrobieniu zdjęcia możesz szybko sprawdzić efekty i - jeśli trzeba - skorygować ustawienia, a później zaimportować zdjęcia na telefon

Żeby podkręcić trochę Twoje zdjęcia, wypróbuj nasze propozycje.

Bańki mydlane

Bańki mydlane są bardzo wdzięcznym tematem w fotografii. Nie są takie łatwe do zrobienia. Aby uchwyć opadające bańki, będziesz musiał stworzyć niestandardowe ustawienia samowyzwalacza i zrobić zdjęcia w serii. Ale warto się postarać, bo to doskonały i łatwo dostępne rekwizyt. Postaraj się wypuścić je z przodu, żeby dodać trochę głębi. Banki najlepiej wypuścić tuż przed zrobieniem zdjęcia, żeby uchwycić je opadające przed Tobą.

Pomyśl też o jakimś kolorowym tle, które będzie się bańkach odbijało, tworząc kolorowe kompozycje.

Kwiaty

Jest wiele sposobów na kreatywne wykorzystanie kwiatów, które doda koloru Twoim autoportretom. Umieść je trochę z przodu , a ostrość ustaw delikatnie za nimi, co stworzy interesującą głębię na zdjęciu. Możesz także poeksperymentować z jasnymi, kolorowymi kwiatami i umieść je blisko twarzy i oczu, tworząc intrygującą kompozycję. Możesz też po prostu upiąć je we włosach i potraktować jak ładny detal

Odbicia

Lustro to łatwy rekwizyt, który może być interesującym elementem na Twoich zdjęciach. Wykorzystać można wszystko: od dużych luster w garderobie, do małych lusterek trzymanych w ręce. Wypróbuj ujęcia od tyłu, z Twoją twarzą odbijająca się w lustrze – w skomponowaniu ujęcia pomoże się funkcja Live View w aplikacji. Możesz skontrolować ustawienie kadru będąc tyłem do aparatu, upewniając się, że ostrość ustawiona jest na Twoim odbiciu w lustrze.

Dzięki korzystaniu aplikacji OI Share App możesz wykorzystać swojego PEN’a do robienia kreatywnych i zabawnych autoportretów. Rozglądnij się i wykorzystuj różne rekwizyty: konfetti, lampki choinkowe, świeczki. Możliwości są praktycznie nieograniczone.

Autor & Fotograf: Debs Stubbington

Wszystkie zdjęcia wykonano: