Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Social i Lifestyle

Dwa razy w roku Big Apple przyciąga miłośników mody, którzy chcą poznać trendy obowiązujące w najbliższym sezonie. Tym razem uwiecznię wszystko moim Olympusem PEN E-PL9.
Z aparatem PEN pracuję prawie od dwóch lat i mogę go polecić z pełnym przekonaniem. Olympus towarzyszył mi w kilku niesamowitych wycieczkach, podczas których mogłam się uczyć, doświadczać, rejestrować ulotne chwile. Aparat jest łatwy w obsłudze i idealny do robienia zdjęć w podróży. Ponadto jest mały, lekki i dodaje wszystkim moim stylizacjom wyjątkowego charakteru.
Spędź ze mną kilka dni w Nowym Jorku. Zobacz, co oznacza dla mnie tydzień mody i jak wygląda mój grafik. Fashion Week to nie tylko przyjemność, lecz także ciężka praca.

Niedziela:
NYFW nadchodzę! Zazwyczaj pierwszy dzień to „zbieranie” strojów u różnych projektantów lub przymiarki przed rozpoczęciem pokazów. Tym razem jednak plany się zmieniły! Naszym celem był zarówno udział w wydarzeniach, jak i tworzenie katalogów i kreatywnych treści dla zaprzyjaźnionych marek. To oznacza, że trzeba wstać o 5 rano i być w formie aż do północy.

Poniedziałek:
Planowanie to połowa sukcesu – jeszcze przed wyjazdem do Nowego Jorku wraz z agentem opracowaliśmy harmonogram prac, by osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Doświadczenie nauczyło mnie, że zawsze jest za mało czasu na fotografowanie. A ponieważ wszyscy wiemy, że treść jest najważniejsza, zarezerwowałam dodatkowy czas na jej przygotowanie. Pora jednak na pierwsze spotkanie! Jestem w Spring Studios na pierwszej prezentacji projektanta wyznaczającego trendy; lokalizacja jest fenomenalna, jej atmosfera dodaje kolekcji niepowtarzalnego klimatu.

Wtorek:
Jedno z moich najważniejszych spotkań – pokaz firmy Diesel. Marka zawsze prezentuje ciekawe projekty, a sama impreza ma wyjątkową atmosferę, którą naprawdę lubię. Ale dotarcie na czas nie jest takie łatwe. Zasadniczo nie można powiedzieć „Nowy Jork” bez myślenia o korku! Nawet jeśli jest to denerwujące, uwielbiam dynamikę i gorączkę panującą w tym mieście, szczególnie podczas NYFW. Po ekscytującym dniu pełnym wydarzeń, sesji fotograficznych i korków zasypiam o 23:00.

Środa:
Dzisiejsze motto – mieć wystarczająco dużo siły podczas ostatniego dnia! Dwa spotkania rano, jeden pokaz mody w południe, a potem czas na tworzenie. Nowy Jork sprawia, że myślę nieszablonowo. Szczególnie lubię pokazywać swoją kreatywność przy pomocy aparatu Olympus PEN.Czwartek:
Czas wracać do domu! Po raz ostatni siedzimy w jednej z naszych ulubionych kawiarni i przeglądamy przygotowany przez nas materiał. To jasne – kochamy to miasto, tu jesteśmy bardzo kreatywni, nawet jeśli wiąże się to z dużym, mobilizującym stresem. NYFW z moim Olympusem PEN znów był wspaniałą przygodą!
Ale dlaczego Olympus PEN jest idealnym towarzyszem tygodnia mody? Aparat PEN:
• Jest łatwy w obsłudze nawet dla początkujących.
• Gwarantuje ostre i wyraziste zdjęcia.
• Posiada Wi-Fi oraz Bluetooth; obrazy są natychmiast przesyłane do telefonu za pomocą aplikacji, można z łatwością je udostępniać.
• Ma odchylany, dotykowy ekran.
• Oferuje 16 filtrów artystycznych.
• Ma wbudowaną lampę błyskową.


Ponadto szeroka gama akcesoriów sprawia, że ten wszechstronny bezlusterkowiec jest jeszcze bardziej praktyczny i stylowy. Woreczki, sakiewki, eleganckie torby, kopertówki, paski w różnych kolorach – Olympus przygotował dodatki na każdą okazję.
Olympus PEN E-PL9 to wyjątkowy design i ogromne możliwości. Co mogę powiedzieć – jestem wielkim fanem.

Autor i fotograf: Karin Teigl

Wszystkie zdjęcia wykonano: