Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Social i Lifestyle

Nazywam się Fiona Bishop. Fotografuję ludzi, specjalizuję się w fotografii ślubnej i portretowej. Od ponad 10 lat fotografuję ludzi od ich wczesnego dzieciństwa aż do starości. W 2015 roku postanowiłam wypróbować innowacyjne aparaty bezlusterkowe. Po krótkiej sesji testowej natychmiast zakochałam się w Olympusie E-M1. W porównaniu z małym, lekkim Olympusem moja 4-kilogramowa lustrzanka okazała się ciężka i nieporęczna. Szybko podjęłam decyzję o przejściu na system Olympus. Od stycznia fotografuję aparatem E-M1 Mark II i jestem podekscytowana, gdy widzę efekty mojej pracy.

Chciałbym zabrać was na ślubną sesję zdjęciową realizowaną w stylu reportażowym. Ślub to jeden z najpiękniejszych dni w życiu. Jeśli zarejestrujemy go na zdjęciach, będziemy mogli przeżywać go wiele razy i dzielić się wspomnieniami z wnukami. Fotografia ślubna to moim zdaniem najważniejszy gatunek fotografii. To wymagająca dziedzina obejmująca wiele różnych aspektów. Każdego dnia fotograf ślubny spędza z aparatem w ręku od 9 do 15 godzin. Robi zarówno zdjęcia pozowane, jak i reportażowe. Wykonuje zdjęcia makro. Musi uchwycić atmosferę wydarzenia, fotografując architekturę lub krajobrazy. Oczywiście fotografuje również pyszne jedzenie – przystawki, ciepłe dania, ciasta. Fotografia ślubna jest niezwykle różnorodna.

Każdy ślub to wyjątkowa historia miłosna

Państwo młodzi, Muriel i Fabian, poznali się, gdy byli dziećmi. Razem dorastali, razem chodzili do przedszkola we wschodniej Szwajcarii, później zakochali się w sobie. Młoda para pobrała się w pięknym mieście Diessenhofen położonym nad brzegiem Renu.

Ponieważ aparat E-M1 Mark II bardzo cicho pracuje, teraz mogę swobodnie fotografować i nie zakłócać uroczystości. Belzusterkowiec robi doskonałe zdjęcia w ciemnych kościołach w górnym zakresie ISO. Fantastyczna stabilizacja obrazu pozwala używać dłuższych czasów otwarcia migawki. Wesela lubię fotografować z ręki, używam wtedy paska uchwytu. Z własnego doświadczenia wiem, że to najlepszy sposób. Na próbną sesję zdjęciową z Olympusem E-M1 zabrałam swoją lustrzankę – tak na wszelki wypadek. Dzień się kończył, a obiektyw Olympus 60mm Macro jeszcze nie dojechał.Świetne zdjęcia wykonane z małej odległości przekonały mnie w 100%

Aby idealnie sfotografować obrączki, potrzebowałam mojej drugiej torby, którą zostawiłam w samochodzie. Niestety wciąż nie miałam czasu, aby po nią pójść. Postanowiłam, że zrobię zdjęcia obrączek bez użycia obiektywu makro, właściwe fotografie miałam wykonać później. Ku mojemu zdziwieniu odkryłam, że nie muszę robić zdjęć z daleka ani powtarzać ujęć z użyciem szkła makro. Byłam zachwycona minimalną odległością ogniskowania obiektywów Olympus. Nigdy wcześniej czegoś takiego nie widziałam. Aparat dał mi dużą elastyczność działania – bardzo szybko zmieniałam tryby fotografowania. Teraz nie wyobrażam sobie pracy bez tej funkcjonalności.
Autentyczność

Robienie dobrej jakości zdjęć reportażowych przedstawiających młodą parę i ich gości nie jest takie łatwe, jak się wydaje. Fotograf musi być niezauważalny. Najlepsze zdjęcia powstają wtedy, gdy goście nie wiedzą, że są fotografowani. Dzięki lekkiemu, kompaktowemu sprzętowi wcale nie rzucam się w oczy. Początkowo martwiłam się, jak będę postrzegana jako fotograf bez długiego, masywnego obiektywu. Niepotrzebnie. Jeśli robisz zdjęcia wysokiej jakości, nie potrzebujesz fantazyjnego aparatu, by powiedzieć: „jestem fotografem”.

Uwielbiam to, że aparat mieści się w małym pokrowcu i że mogę fotografować bez gripu. Teraz pracuję niezauważona, bez niepotrzebnego obciążania.

Wyrafinowanie

Mój aparat jest mały i poręczny, ale ma wszystko, czego potrzebuję, a nawet dużo więcej. Funkcja rozpoznawania twarzy jest niezwykle pomocna podczas robienia zdjęć reportażowych. Jestem pod wrażeniem jej dokładności i szybkości. LiveView daje poczucie bezpieczeństwa, a innowacyjny obrotowy wyświetlacz pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na fotografowane sceny. To dla mnie nowość. Krótko mówiąc, jestem bardzo zadowolona z mojego nowego sprzętu Olympus. Ten system daje mi mnóstwo możliwości.

Autor i fotograf: Fiona Bischof

Wszystkie zdjęcia wykonano: