Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Social i Lifestyle

Chcesz się dowiedzieć, co zrobić, aby Twoje konto na Instagramie oraz publikowane zdjęcia przyciągały uwagę? Olympus PEN posiada mnóstwo funkcji, dzięki którym wykonywanie i przesyłanie świetnych zdjęć jest tak proste, jak to możliwe. Oto kilka wskazówek!

Zachowaj styl kolorystyczny

To ważne, aby każde publikowane przez Ciebie zdjęcie było świetne, ale kluczowy jest również ogólny wygląd Twojego konta na Instagramie. Stosowanie jednego stylu kolorystycznego na wszystkich fotografiach to doskonały pomysł. Na przykład wszystkie obrazy mogą mieć białą/chłodną kolorystykę. Możesz postawić też na cieplejsze barwy – odcienie pomarańczowego i żółtego koloru. Aparat Olympus PEN będzie automatycznie zapisywał zdjęcia w wybranej przez Ciebie kolorystyce. Wystarczy wprowadzić odpowiednie ustawienia. To bardzo proste. Wejdź w menu aparatu i wybierz: MENU – COG ICON – SCROLL DOWN TO F – WB AUTO. Wybierz Keep Warm Colour OFF lub ON.

Pomyśl o proporcjach obrazu

Aby zachować spójność, wszystkie zdjęcia powinny być wykonywane w tych samych proporcjach. Aparat Olympus PEN umożliwia fotografowanie w dowolnych proporcjach, również 1:1, dzięki czemu możesz idealnie wykadrować zdjęcie bez konieczności późniejszej obróbki. To proste. Parametry dostosujesz w Super Control Menu. Naciśnij OK i wybierz 4:3, 16:9, 3:2, 1:1 lub 3:4.
Zdjęcia wykonane w proporcjach 4:3 lub 3:4 trzeba nieco przyciąć przed opublikowaniem na Instagramie, aby uzyskać proporcje 5:4. Pamiętaj więc, że podczas zmiany formatu stracisz fragment fotografii.


Korzystaj z odchylanego ekranu Olympus PEN

Aparat Olympus PEN został wyposażony w odchylany ekran, który zdecydowanie ułatwia fotografowanie. Jeśli robisz zdjęcia typy flat-lay, podnieś aparat i odchyl ekran w swoim kierunku, aby uzyskać doskonały kadr.
Odchyl ekran na zewnątrz, wyciągnij go w górę i sfotografuj np. danie w restauracji. Teraz kadrowanie jest niezwykle proste.
Odchylenie ekranu w górę pozwoli komfortowo robić zdjęcia z dołu. Nie musisz już kłaść się na podłodze, aby osiągnąć wymarzony efekt.
Ekran odchylony całkowicie w dół pozwala zrobić idealne selfie. Jeśli fotografujesz w trybie AUTO, skorzystaj z funkcji E-portrait i popraw odcienie skóry. Zwolnij migawkę, dotykając ekranu – aparat wykona zdjęcie po 2 sekundach, co daje Ci wystarczająco dużo czasu na przybranie perfekcyjnej pozy.

Wykorzystaj siatkę

W wykonaniu zdjęć, które opublikujesz na Instagramie, pomoże Ci siatka podziału. Wejdź w menu aparatu i wybierz: MENU-COGS – MENU C1 – DISPLAYED GRID. Jeśli zależy Ci na symetrii, wypróbuj pierwszą siatkę. Jeśli robisz zdjęcia, na których główny obiekt znajduje się w centrum kadru, wykorzystaj siatkę 4 lub 5. Siatka numer 6, czyli dwie linie na górze i na dole, jest naprawdę przydatna, gdy fotografujesz krajobrazy – pomoże Ci wyrównać horyzont. Przetestuj wszystkie warianty i rób idealne zdjęcia na Insta.

Zdjęcia w Twoim telefonie dzięki Wi-Fi

Największą zaletą serii Olympus PEN jest wbudowane Wi-Fi. Korzystając z aplikacji Olympus OI.Share, możesz połączyć aparat Olympus PEN z telefonem, szybko przesłać zrobione przed chwilą zdjęcia i od razu opublikować je na Instagramie. Wybierz funkcję „Importuj zdjęcia”, przejrzyj wszystkie fotografie, importuj pliki i zapisz je w telefonie, a następnie błyskawicznie udostępnij na Instagramie – to takie proste!


To tylko kilka sposobów na wykorzystanie niektórych funkcji Olympus PEN – dzięki nim Twoje konto na Instagramie będzie przyciągać więcej uwagi; teraz z łatwością udostępnisz najlepsze fotki przy zastosowaniu aplikacji.
Bądź na bieżąco, korzystaj z porad i wskazówek Olympus PEN.

Autor i fotograf: Debs Stubbington

Wszystkie zdjęcia wykonano: