Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Natura i Dzika przyroda

Uwielbiam obiektywy Olympus M.Zuiko PRO! Gdy trzymam je w ręku, od razu mogę powiedzieć, że mam do czynienia z produktem najwyższej klasy. Obiektywy Olympus M.Zuiko PRO mają doskonałe parametry – świetną optykę, szybki i precyzyjny AF oraz wyjątkową wydajność mechaniczną. Ich metalowe i uszczelnione korpusy są odporne na kurz, wodę oraz mróz. To wytrzymałe i uniwersalne produkty, które tworzą doskonały zestaw z modelami OM-D.

Weźmy na przykład obiektyw M.Zuiko 40-150mm F2.8 PRO. Czy jest inny producent, który oferuje taką osłonę przeciwsłoneczną? Nie sądzę! W przypadku konkurencyjnych produktów należy zdjąć osłonę, obrócić ją i ponownie przymocować do obiektywu. W M.Zuiko 40-150mm F2.8 PRO, aby złożyć osłonę po zakończonym reportażu, wystarczy lekko obrócić ją w lewo i pociągnąć do tyłu – magia!

Przełączanie między ręcznym, a automatycznym ustawianiem ostrości działa imponująco – w zależności od sytuacji pociągam pierścień obiektywu do przodu lub do tyłu. Oczywiście niewielka waga jest również ogromną zaletą. Założeniem systemu mikro 4/3 jest tworzenie małych, lekkich i kompaktowych obiektywów.

5-osiowa stabilizacja obrazu w aparacie i stabilizator w obiektywie uzupełniają się, zwiększając skuteczność redukcji drgań do poziomu nieosiągalnego w branży fotograficznej. OM-D naprawdę się wyróżnia – pozwala na wykonywanie ostrych zdjęć z ręki z czasem wynoszącym nawet 2 sekundy. Autofokus działa świetnie również w ciemności i ustawia ostrość bez najmniejszego wysiłku.

Zapytałem dobrego przyjaciela, co myśli o obiektywach Olympus M.Zuiko PRO. Oto co powiedział: „Mój pierwszy obiektyw PRO, Olympus M.Zuiko 7-14mm F2.8 PRO, kupiony w 2017 roku, dał mi wiele nowych możliwości. To przede wszystkim zasługa niezwykle wysokiego poziomu technicznego, który przesunął granice tego, co było fizycznie osiągalne. Mała ogniskowa i duża przysłona w połączeniu z doskonałą jakością obrazu we wszystkich częściach kadru sprawiają, że M.Zuiko 7-14mm F2.8 PRO świetnie sprawdza się w każdej sytuacji – zarówno w ekstremalnych warunkach pogodowych, jak i podczas wydarzeń kulturalnych”.

Chciałbym zakończyć cytatem: „Tłum będzie oklaskiwał fajerwerki, ale nie wschód słońca” – Friedrich Hebbel.

Autor i fotograf: Hayrettin Bilgin

Wszystkie zdjęcia wykonano: