Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Natura i Dzika przyroda

Naturalny spokój ducha

Obserwacja natury to wspaniałe doświadczenie, które pozwala odzyskać równowagę i odbudowuje nasze siły. Fotografowanie pozwala nam dzielić się tymi wrażeniami i wracać do nich w chwilach, kiedy utknęliśmy w domach. Lornetki Olympus i aparaty OM-D łączy niska waga, ergonomia i wszechstronność, które pozwalają cieszyć się obserwacja i fotografią dzikiej natury ze zręcznością i szybkością, których potrzebujemy, żeby zrobić doskonałe zdjęcia.

Oprócz niskiej wagi, to możliwość robienia zdjęć z ręki niemal w każdych warunkach sprawia, że jesteśmy bardziej elastyczni i w każdej chwili gotowi do zrobienia zdjęcia. Wyjątkowa stabilizacja obrazu w korpusie aparatów OM-D i obiektywach jak M.Zuiko Digital ED 300mm F4 PRO i M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS sprawia, że jest to obowiązkowe wyposażenia każdego fotografa przyrody.

Aby wykorzystać w pełni technologię, nawet przy długich czasach, ważne jest odpowiednie ustawienie funkcji aparatu. W tych przypadkach korzystaliśmy z automatycznej stabilizacji w trybie S-IS AUTO.

Fotografowanie ptaków w locie zdecydowanie pokazuje dokładność i szybkość imponującego Auto Fokusa w OM-D E-M1X. Żeby uzyskać jak najwięcej dobrych ująć, w sytuacjach, w których jest dużo akcji, korzystamy z następujących ustawień: tryb C-AF, AF Scanner mode1, czułość C-AF +2.Kolejna zaletą jest 121 pól auto fokusa, które można szybko zmieniać przy pomocy joysticka. To sprawia, że ten sprzęt jest nie do pobicia, kiedy fotografujemy szybko poruszające się obiekty. Bardzo często wybieramy opcję pól fokusa w postaci 5-punktowgo krzyża – wypróbujcie to!

Dodatkowa rada: cichy tryb zdjęć seryjnych z 10 klatkami na sekundę (mamy do dyspozycji do 18 klatek na sekundę) daje niezwykłe rezultaty, kiedy fotografujemy szybkie obiekty.

Mobilny super zestaw do śledzenia i fotografowania szybko poruszających się obiektów.

Zmiana z lornetki na aparat następuje w mgnieniu oka. Z lornetki Olympus 10x50 S korzystamy od samego początku wycieczki – możliwość zobaczenia rzeczy od razu z bliska pomaga w uzyskaniu najlepszych efektów.

Szerokie pole widzenia pozwala na szybkie i łatwe lokalizowania obiektów. Dodatkowa zaletą jest jej mobilność i doskonała ergonomia, a gumowane wykończenia zapewnia solidny chwyt. Jasność daje nam wyraźne pole widzenia z minimalnymi zniekształceniami, a duże pokrętło ostrości jest wygodne w obsłudze. Te cechy pomagają w obserwacji dzikich zwierząt: możemy obserwować jastrzębie w ich ulubionych miejscach, czy małe lisy przy wodopoju – bez płoszenia zwierząt.

Pewnie zastanawiacie się ile czas zajmuje planowanie i przygotowania do takiej sesji? Mamy dobrą wiadomość. Cały sprzęt – od lornetek do ulubionych konfiguracji aparatu mamy ciągle ze sobą Są one tak kompaktowe i lekkie, że przez cały czas wiszą na szyi gotowe do pracy.

Sprawdźcie sami, zróbcie kilka zdjęć w ruchu i przekonajcie się, jak dobre mogą być efekty. Możecie zabrać ze sobą wszystkie obiektywy..

Dzięki temu, że są małe i lekkie, można je nosić z resztą sprzętu bezpiecznie w wszechstronnym i funkcjonalnym plecaku fotograficznym.
A może zdjęcie pięknego zachodu słońca zrobione szerokokątnym obiektywem, po całym cudownym dniu fotografowania ptaków przy pomocy teleobiektywów?
Na szczęście, z Olympusem, nie musimy iść na kompromis.
Nie poddawaj się, z Olympusem wszystko jest możliwe


Autorzy & Fotorgrafowie: Marisa Martínez i Javier Parilla Pérez

To może Cię też zainteresować