Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Miasto i Podróże

To zróżnicowane portfolio, składające się ze zdjęć wykonanych w różnych warunkach i przy zastosowaniu różnych ustawień, powstało przy pomocy tyko jednego aparatu, OM-D E-M1X, i dwóch obiektywów, M.Zuiko Digital ED 12-40mm F2.8 PRO oraz M.Zuiko Digital ED 7-14mm F2.8 PRO. Zestaw ten z łatwością mieści się w małej torbie.

Lekkie i kompaktowe aparaty Olympus oraz niewielkie obiektywy M.Zuiko pozwalają robić zdjęcia na ulicy bez narażania się na nieufne spojrzenia. Wydajna stabilizacja obrazu sprawia, że fotografowanie podczas spaceru jest niezwykle przyjemne – nie potrzebujesz statywów ani monopodów. Odporne na zachlapania korpusy i obiektywy pozwalają fotografowi pracować niezależnie od pogody. To szczególnie przydatna cecha, gdy masz do dyspozycji ograniczoną ilość czasu.

Pierwszego dnia moja przyjaciółka, aktorka Vasia Badiou, i ja w pięknym słońcu zwiedzaliśmy główne atrakcje turystyczne i ukryte zaułki miasta.

Zgodnie z prognozą drugi dzień był deszczowy i ciemny. Rano nie wychodziliśmy na zewnątrz. Pogoda się nie poprawiała, jednak zdecydowaliśmy się na spacer w plenerze. Tutaj stabilizacji obrazu nowego aparatu pokazała swoje możliwości. Aparat OM-D E-M1 X robi niesamowite zdjęcia mimo ulewnego deszczu i mrozu. Doskonale sprawdza się także przy słabym oświetleniu. Skutecznie eliminuje efekt drżenia naszych rąk.

Podczas zachodu słońca wszystko zmienia kolor na niebieski. Doświadczamy niesamowitej i słynnej „Niebieskiej Pragi”. Potem, mimo panujących wokół nas ciemność, wciąż nie potrzebujemy statywu ani monopodu. Wydajny system stabilizacji obrazu pozwala na wykonywanie doskonałych zdjęć z ręki przy czasie naświetlania 1 s, a nawet 5 s i przy 50 megapikselach!

Autor i fotograf: George Marinakis

Wszystkie zdjęcia wykonano: