Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Dbaj o stan swojego aparatu

Dzięki używaniu materiałów o najwyższej jakości, aparaty Olympus pozwalają cieszyć się produktami przez długie lata. W razie wystąpienia problemów firma OM Digital Solutions dokona szybkich i profesjonalnych napraw. Więcej informacji znajdziesz w dziale usług serwisowych.

Wybierz temat

Czyszczenie aparatu

Części zewnętrzne
Delikatnie przetrzyj suchą szmatką. Jeżeli aparat jest mocno zabrudzony, zwilż szmatkę wodą z odrobiną mydła. Wytrzyj aparat wilgotną szmatką, a następnie wytrzyj do sucha. Jeżeli używałeś aparatu na plaży, do czyszczenia aparatu użyj dobrze wyciśniętej szmatki zwilżonej wodą.

Obiektyw
Usuń kurz z obiektywu za pomocą dostępnej w sprzedaży gruszki. Nałóż niewielką ilość substancji do czyszczenia obiektywów na papier do czyszczenia obiektywów i delikatnie przetrzyj obiektyw.

Monitor LCD
Przecieraj delikatnie miękką szmatką.

Karta pamięci, bateria oraz ładowarka
Przecieraj delikatnie suchą szmatką.

Uwaga
Nie używaj silnych rozpuszczalników, np. benzenu lub alkoholu, ani ściereczek nasączonych środkami czyszczącymi. Czyszczenie powinno odbywać się po usunięciu baterii lub odłączeniu zasilacza.
Na obiektywie utworzyć może się pleśń, jeżeli brud lub wilgoć nie zostaną usunięte.

Kondensacja wewnątrz aparatu

Czym jest kondensacja?
Kondensacja powstaje, gdy aparat przeniesiony jest z zimnego otoczenia w ciepłe. W ciepłym otoczeniu para wodna zawarta w zimnym powietrzu zostaje gwałtownie ogrzana tworząc krople wody.

Zapobieganie kondensacji
Po gwałtownym przeniesieniu aparatu z zimnego w ciepłe miejsce, umieść aparat plastikowej torbie opróżnionej z powietrza. Pozostaw aparat na około godzinę, aż wyrówna się różnica temperatur.

Przechowywanie aparatu

Jeżeli nie będzie używany przez dłuższy okres czasu, wyjmij z niego kartę pamięci oraz baterie i umieść go w suchym, chłodnym, dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Od czasu do czasu włóż baterie i włącz aparat, aby zapewnić jego poprawne działanie.