Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Polska

    Strony poszczególnych krajów

Aktualizacja firmware

Można pobrać z Internetu najnowszą wersję firmware’u aparatu – co jest podobne do aktualizacji oprogramowania komputerowego.

Pobieranie oprogramowania OLYMPUS Digital Camera Updater

Oprogramowanie OLYMPUS Digital Camera Updater jest potrzebne do aktualizacji cyfrowego aparatu fotograficznego. Kliknij poniżej, aby pobrać: aktualizację.

Olympus Digital Camera Updater:

Pobierz

Pobieranie i stosowanie firmware'u

Uwaga:
Po wykonaniu aktualizacji w aparacie nie można przywrócić wcześniejszej wersji firmware'u.

Przygotowanie do aktualizacji Firmware'u:

1. Należy zalogować się na komputerze korzystając z konta z uprawnieniami administratora.
2. Podłącz komputer do Internetu. Olympus poleca korzystanie z przewodowego połączenia, o ile jest dostępne, aby ograniczyć ryzyko przerwania usługi podczas aktualizacji firmware'u. Można też korzystać z połączenia bezprzewodowego.
3. Należy upewnić się, że aparat będzie miał wystarczające zasilanie do ukończenia całego procesu. Należy korzystać ze świeżo naładowanych baterii lub opcjonalnego zasilacza sieciowego. (Zasilacz nie jest dostępny dla wszystkich modeli aparatów fotograficznych.)
4. Wyjmij kartę pamięci z cyfrowego aparatu fotograficznego.

W celu zaktualizowania firmware'u swojego aparatu fotograficznego, należy wykonać poniższe kroki:

1.Kliknij podwójnie pozycję pobranego oprogramowania OLYMPUS Digital Camera Updater.

2. Zapoznaj się z warunkami, a następnie podłącz cyfrowy aparat fotograficzny do komputera kablem USB znajdującym się w komplecie z aparatem.

Uwaga: Aparat fotograficzny może wyświetlić na ekranie LCD menu wyboru opcji. W przypadku cyfrowych aparatów fotograficznych Olympus E-System należy wybrać opcję STORAGE (Zapis). W przypadku innych aparatów cyfrowych nie należących do gamy E-System, wybierz pozycję PC. Naciśnij w aparacie fotograficznym przycisk [OK], aby kontynuować.

Kliknij Dalej, aby kontynuować.

3. Jeśli dostępne są nowsze wersje firmware'u, to zostaną one wyświetlone w oknie dialogowym. Aby zobaczyć, co zostanie zmienione po zastosowaniu aktualizacji, należy wybrać daną pozycję z listy i kliknąć polecenie Details (Szczegóły). W celu zastosowania wybranej aktualizacji firmware'u, kliknij polecenie Update (Aktualizuj), a następnie na kolejnym ekranie pozycję Yes (Tak). W przypadku kliknięcia pozycji No (Nie), proces aktualizacji zostanie anulowany.


4. Przeczytaj dokładnie Umowę Licencyjną Oprogramowania. Jeśli akceptujesz warunki, kliknij Agree (Akceptuję), aby kontynuować operację.


5. Gdy na wyświetlaczu LCD aparatu fotograficznego pojawi się komunikat OK, jak pokazano to w poniższym oknie dialogowym, aktualizacja firmware'u jest ukończona.
Kliknij Next (Dalej)

6. Odłącz kabel USB od aparatu fotograficznego i od komputera, a następnie kliknij Close (Zamknij).