Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

TG‑6

Wydajność Tough.
Bez kompromisów
 • Wyjątkowa jakość zdjęć oraz filmów
 • Podwodne tryby
 • Najwyższa wydajność i wytrzymałość

Odkrywaj świat

z nowym aparatem Tough!

Ruszaj na poszukiwanie przygód i uwiecznij każdą niepowtarzalną chwilę bez względu na panujące warunki. Sięgnij po szeroką gamę akcesoriów Tough i rób zachwycające zdjęcia.

TG-6 jest wodoodporny do 15 m, odporny na upadek z wysokości 2,1 m, odporny na kurz i pył, odporny na mróz do -10°C, a także odporny na zgniatanie. Dodatkowo obiektyw aparatu posiada powłokę, która jeszcze skuteczniej chroni go przed zaparowaniem.

Uchwyć każdy moment

Połączenie jasnego obiektywu F2 o wysokiej rozdzielczości optycznej, wydajnego procesora TruePic VIII i 12-megapikselowej matrycy pozwala robić zdjęcia najwyższej jakości niezależnie od panujących warunków oświetleniowych. Fotografie wykonane aparatem TG-6 będą zawsze jasne i wyraziste.

Nigdy nie stracisz doskonałego ujęcia

Aparat został wyposażony w wyjątkowy tryb Pro Capture pozwalający sfotografować momenty, które dotychczas wydawały nam się niemożliwe do uchwycenia. Wystarczy wcisnąć spust migawki do połowy, aby aparat robił zdjęcia i buforował je w pętli z prędkością 10 kl./s – bez zapełniania karty pamięci. Wciśnięcie spustu migawki do końca pozwoli zapisać ostatnie klatki przechowywane w buforze, a także umożliwi dalsze fotografowanie obserwowanej sceny.

Doskonały balans

TG-6 świetnie sprawdza się w trudnych warunkach oświetleniowych, gdy na jednej fotografii chcemy uchwycić jasne i ciemne obszary scenerii. To zasługa trybu HDR, który łączy w jedno zdjęcie cztery ujęcia o różnych wartościach ekspozycji – odpowiednio rozjaśnia lub przyciemnia dane partie obrazu, znajduje idealny kontrast i balans między czernią a bielą. Dzięki trybowi HDR wiernie odtworzymy zarówno jasne, jak i ciemne obszary kadru.

 • WYSOKA JAKOŚĆ OBRAZU

 • PRO CAPTURE

 • HDR

Podziel się wrażeniami z podróży

Aplikacja Ol.Share pozwoli Ci zdalnie sterować aparatem przy pomocy smartfona, a w połączeniu z wbudowanym Wi-Fi umożliwi udostępnianie plików w dowolnym momencie.

System czujników

Wbudowany system czujników automatycznie śledzi każdy Twój ruch i informuje o tym, gdzie zostało wykonane dane zdjęcie. Stosuj aplikację Ol.Share i korzystaj z GPS, kompasu, manometru oraz czujnika temperatury.

Twoje wspomnienia jeszcze nigdy nie była tak realistyczne

Uchwyć każdą niepowtarzalną chwilę. Nagrywaj filmy 4K oraz filmy Full HD z prędkością 120 kl./s.

Zanurz się w podwodnym świecie TG-6

Zobacz, co kryje się pod powierzchnią wody. Uszczelniany, wodoodporny TG-6 możesz zabrać ze sobą na głębokość 15 m bez żadnego dodatkowego zabezpieczenia.

Zejdź głębiej

Z obudową podwodną PT-059 zanurzysz się na głębokość nawet 45 m i przeżyjesz jeszcze więcej ekscytujących przygód. Sięgnij również po inne produkty z szerokiej gamy akcesoriów Tough i przekonaj się, co potrafi TG-6.

Uchwyć fascynujący podwodny świat

Użyj jednego z trzech podwodnych trybów fotografowania wpływających na prawidłowy balans bieli i kolorystykę otrzymanego obrazu. Tryb „Płytko” (do 3 m) koryguje barwę czerwoną, a tryb „Średnia głębokość” (od 3 do 15 m) oraz tryb „Głęboko” modyfikują odcienie koloru niebieskiego, gdy robisz zdjęcia na głębokości nieprzekraczającej 15 m.

Podwodny tryb mikroskopowy

Bądź jeszcze bliżej fotografowanych obiektów – podwodny tryb mikroskopowy pozwala robić zdjęcia już z odległości 1 cm od przedniej soczewki obiektywu; teraz uchwycisz nawet najdrobniejsze szczegóły.

Podwodny HDR

Podwodny HDR perfekcyjnie niweluje zbyt duże różnice występujące między ciemnymi a jasnymi partiami obrazu. Dzięki temu powstają imponujące podwodne zdjęcia o szerszym zakresie dynamiki.

 • PODWODNY BALANS BIELI

 • TRYB MIKROSKOPOWY

 • PODWODNY HDR

Pokaż najdrobniejsze detale

Uchwyć szczegóły niedostrzegalne gołym okiem – użyj trybu Mikroskop i fotografuj z odległości zaledwie 1 cm od przedniej soczewki obiektywu. Powiększaj obrazy aż 44,4 x dzięki zaawansowanym trybom mikroskopowym. Aby w pełni wykorzystać potencjał TG-6 podczas wykonywania zdjęć makro, zastosuj przystawkę kierującą światło LG-1 oraz dyfuzor lampy błyskowej FD-1.

Pokaż to, co najważniejsze

Korzystaj z trybów Focus Stacking oraz Focus Bracketing. Dzięki tym przydatnym trybom wykonasz jeszcze lepsze zdjęcia makro z szerszym zakresem ostrości. Połącz zdjęcia automatycznie w aparacie (w trybie Focus Stacking) lub zrób to później na komputerze.

Nadaj wspomnieniom
wyjątkowy charakter

Edytuj pliki RAW, korzystając z oprogramowania Olympus Workspace, i drukuj zdjęcia najwyższej jakości. Wracaj do niezwykłych chwil, kiedy tylko chcesz.

Dwa kolory

Pokaż swoją osobowość. Wybierz czarny lub czerwony TG-6.

Pewny chwyt

Grip umieszczony na przedniej części obudowy TG-6 zapewnia pewny chwyt podczas pieszych wędrówek i ekstremalnych wypraw.

Przycisk blokady akcesoriów

Przycisk blokady akcesoriów chroni konwerter rybie oko, telekonwerter, przystawkę kierującą światło oraz dyfuzor lampy błyskowej przed przypadkowym odłączeniem od korpusu aparatu. Korzystaj swobodnie z dodatkowego wyposażenia.

Pokrętło trybów / Dźwignia zoom

Dźwignia zoom pozwala z łatwością obsługiwać aparat – nawet w rękawiczkach, gdy zjeżdżasz na nartach ze stromego stoku. Pokrętło trybów umożliwia dostosowanie parametrów fotografowania, takich jak korekta ekspozycji.

Siatka podziału ułatwiająca kadrowanie

Siatka podziału pozwala stworzyć idealną kompozycję. Stosuj standardowy lub złoty podział.

Różne tryby ekspozycji i indywidualne ustawienia

Pokrętło trybów daje szybki dostęp do priorytetu przysłony (A), programowanej automatyki (P) oraz trybu filmowania. Teraz możesz z łatwością stosować różne style rejestrowania nagrań wideo.

Spraw, by Twoja przygoda była jeszcze bardziej ekscytująca
 • test-and-wow

  Odkrywaj

  Odkryj nasze aparaty i znajdź lokalnego sprzedawcę.

  Więcej
   
   
  test-and-wow

  Odkrywaj

  Odkryj nasze aparaty i znajdź lokalnego sprzedawcę.

  Więcej
   
   
 • storelocator

  Gdzie kupić

  Lubisz kupować osobiście? Znajdź dealera sprzętu OM Digital Solutions w dowolnym miejscu na świecie.

  Znajdź sprzedawcę
   
   
 • cart

  Kup online

  Ciesz się łatwymi i wygodnymi zakupami 24/7 — kupuj nowe produkty OLYMPUS w naszym sklepie on line.

  Kup online