Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

 

OM-D E-M1 Mark III
ŻADNYCH OGRANICZEŃ. UWOLNIJ SIĘ.

Dlaczego E-M1 Mark III?

Swoboda fotografowania z ręki

Lekka konstrukcja, bezkompromisowa jakość obrazu – z E-M1 Mark III uzyskasz imponujące rezultaty w każdych warunkach.

Mobilność

Zapomnij o ciężkim sprzęcie, rób doskonałe zdjęcia

Lekki i kompaktowy OM-D E-M1 Mark III to gwarancja profesjonalnych zdjęć w każdych warunkach.

Mobilność i komfort użytkowania

Mniejsze i lżejsze o połowę*

Większa swoboda ruchów
Kompaktowa i lekka konstrukcja korpusu E-M1 Mark III oraz obiektywów M.Zuiko Digital pozwala w pełni skoncentrować się na fotografowaniu. Teraz nawet w najtrudniejszych warunkach z łatwością zrobisz doskonałe zdjęcia.

*Aparaty z wymienną optyką, stan na luty 2020.

Fotografuj jeszcze dłużej
Fotografowanie z ręki lekkim aparatem E-M1 Mark III oraz systemem obiektywów M.Zuiko Digital jest niezwykle komfortowe. Najnowszy zestaw z łatwością zmieści się w małym lub średnim plecaku fotograficznym.

Ergonomiczny grip
Ergonomiczny grip aparatu E-M1 Mark III doskonale sprawdza się podczas fotografowania z ręki lub korzystania z teleobiektywów. Konstrukcja bezlusterkowca zapewnia intuicyjną obsługę i daje łatwy dostęp do przycisków, wybieraka wielofunkcyjnego oraz pokręteł.

Najlepsza na świecie stabilizacja obrazu*

Wbudowana 5-osiowa stabilizacja obrazu
Zastosowana w E-M1 Mark III 5-osiowa stabilizacja obrazu z najnowocześniejszymi czujnikami żyroskopowymi pozwala wykonać wyraźne zdjęcia z ręki zarówno w dzień, jak i w nocy. 5-osiowa stabilizacja zapewnia do 7,0 EV lub do 7,5 EV w połączeniu z 5-osiową Sync IS dostępną w kompatybilnych obiektywach**.

*Aparaty z wymienną optyką, stan na luty 2020.

**7,0 kroków z M.Zuiko Digital ED 12-40mm F4 PRO przy ogniskowej 40 mm (odpowiednik 35 mm: 80 mm); 7,5 kroku z M.Zuiko Digital ED 12-100mm F4 PRO przy ogniskowej 100 mm (odpowiednik 35 mm: 200 mm), liczba klatek na sekundę: wysoka. Zgodność ze standardem CIPA, gdy korekta dokonywana jest na dwóch osiach.

Bez stabilizacji obrazu

Ze stabilizacją obrazu

Zachwycająca wyrazistość
5-osiowa stabilizacja zapewnia także najwyższą jakość obrazu podczas fotografowania z ręki przy niskiej czułości ISO – na przykład przy słabym oświetleniu lub w nocy. Stabilizacja umożliwia również fotografowanie bez statywu przy czasie naświetlania wynoszącym nawet 4 sekundy**.

*Aparaty z wymienną optyką, stan na luty 2020.

**Zgodnie z warunkami testowymi Olympus.

Wyraźny i ostry obraz

Procesor obrazu TruePic IX
Tryb zdjęć High Res robionych z ręki, Live ND, Starry Sky AF itp. – zaawansowane funkcje fotografowania wymagają najnowszego procesora obrazu: TruePic IX. Aby osiągnąć tak wysoką wydajność, E-M1X potrzebuje dwóch procesorów TruePic VIII.

Sensor 20M Live MOS
Matryca Live MOS 20 MP, procesor TruePic IX oraz wysoka wydajność optyczna obiektywów M.Zuiko Digital Pro zapewniają najwyższą jakość obrazu. Antyrefleksyjna powłoka AR redukuje rozbłyski i flary bezpośrednio na matrycy.

Szeroka gama obiektywów M.Zuiko Digital
Olympus oferuje ponad 20 obiektywów M.Zuiko Digital: zoomy, obiektywy stałoogniskowe, fisheye oraz teleobiektywy – zaawansowane technologie pozwalają osiągnąć wysoką rozdzielczość w każdych warunkach.

Fotografowanie w wysokiej rozdzielczości

Tryb zdjęć High Res robionych z ręki
Fotografujesz w miejscach, w których użycie statywu jest niewygodne lub zabronione? Dzięki tej funkcji uzyskasz wyraźny obraz i zredukujesz szumy do minimum – rozdzielczość wykonanych zdjęć odpowiada 50 MP. Funkcja zdjęć High Res robionych z ręki świetnie sprawdza się w plenerze. Fotografie przedstawiające krajobraz są teraz pełne szczegółów.

Pobierz przykładowe zdjęcia High Res

Jak działa tryb zdjęć High Res robionych z ręki
Podczas fotografowania z ręki zawsze występują choć minimalne drgania naszej postawy czy też dłoni. Pomaga nam wtedy 5-osiowy stabilizator obrazu, który ze względu na swoją budowę, wykorzystywany jest również do tworzenia zdjęć o wysokiej rozdzielczości 50 MP.

Zdjęcia High Res

Zdjęcia High Res bez statywu
Rób imponujące zdjęcia krajobrazowe. Funkcja generuje pojedyncze ujęcie w wysokiej rozdzielczości, która jakością dorównuje rozdzielczości obrazów pochodzących z matrycy 80 MP. Matryca aparatu E-M1 Mark III przesuwana jest co 0,5 piksela, aby wykonać 8 zdjęć, które następnie łączone są w jedną fotografię. Jednocześnie występowanie artefaktów, takich jak falująca woda, jest redukowane do minimum.

Pobierz przykładowe zdjęcia High Res

Live ND

Wbudowana funkcja Live ND umożliwia uzyskanie efektów długiej ekspozycji w jasnych warunkach oświetleniowych bez stosowania zewnętrznego filtra. Wybierz poziom od ND2 (1 krok EV) do ND32 (5 koków EV), efekty śledź na bieżąco w wizjerze lub na monitorze – jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki.

Tom Ormerod
Olympus Visionary, Wielka Brytania

“Słońce właśnie zaszło, brzeg chmur wciąż był jeszcze oświetlony, gdy w całym mieście zaczęto włączać światła. Użyłem trybu zdjęć High Res robionych z ręki, aby uchwycić wszystkie szczegóły fotografowanej sceny.”

Obejrzyj wideo

Absolutna niezawodność

Wolność fotografowania

Aby sprostać oczekiwaniom wszystkich fotografów, E-M1 Mark III został wyposażony w korpus wykonany ze stopu magnezu, uszczelnienia chroniące aparat przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz ceniony przez użytkowników system redukcji kurzu.

Fotografowanie w każdych warunkach

Konstrukcja odporna na warunki atmosferyczne
E-M1 Mark III jest odporny na pył i zachlapania (IPX1) oraz mróz do -10°C. Dzięki tak wytrzymałej konstrukcji możesz skoncentrować się na tym, co najważniejsze – na fotografowaniu*.

*Zastosuj obiektyw M.Zuiko Digital odporny na warunki atmosferyczne.

Korpus ze stopu magnezu
Dzięki solidnej konstrukcji wykonanej ze stopu magnezu oraz zaawansowanym uszczelnieniom E-M1 Mark III jest niezwykle wytrzymały i jednocześnie lekki. Bezlusterkowiec zapewnia większą swobodę podczas fotografowania w trudnych i wymagających warunkach.

Długa żywotność migawki
Aparat E-M1 Mark III spełnia wymagania profesjonalnych fotografów. Bezlusterkowiec został wyposażony w wytrzymałą migawkę, której żywotność wynosi nawet 400 000 uruchomień*.

*Zgodnie z warunkami testowymi Olympus.

Szybkie ładowanie przez USB

Jeśli podróżujesz, fotografujesz w odległych miejscach lub niskiej temperaturze, ładuj E-M1 Mark III za pomocą power banku. Czas ładowania wynosi zaledwie 2 godziny. Power bank może być także Twoim dodatkowym źródłem zasilania*.

*2. Wymagane zasilanie wyjściowe: 9 V 3 A, 15 V 2 A lub 15 V 3 A. Ładowanie możliwe tylko przy wyłączonym aparacie.

Uwolnij się od pyłu i kurzu

Zmieniaj obiektywy bez żadnych obaw. Filtr SSWF wibruje z ogromną prędkością, aby natychmiast usuwać z matrycy wszelkie zanieczyszczenia. Tym samym pozwala uniknąć plam, które powstają na obrazach w wyniku osadzania się kurzu lub brudu na matrycy – Olympus jest pionierem tego rozwiązania. W E-M1 Mark III, tak jak w E-M1X, zastosowano dodatkowo specjalną powłokę redukującą kurz.

Zaawansowane menu

Moje Menu
Zyskaj szybki dostęp do ulubionych ustawień. W „Moim Menu” możesz zapisać aż 35 najczęściej używanych konfiguracji. Naciśnij przycisk „Movie”, aby zapisać, usunąć lub posortować elementy w „Moim Menu”.

Ustawienia indywidualne
Interfejs użytkownika zapewnia łatwy i szybki dostęp do czterech trybów niestandardowych. Każdy tryb – od C1 do C4 – pozwala zapisać ulubione ustawienia.

Zoptymalizowany wyświetlacz panelu sterowania
Dzięki E-M1 Mark III masz pełną kontrolę nad parametrami zdjęcia. Tryb Control Panel dostępny z pozycji tylnego monitora pozwala szybko sprawdzić najważniejsze ustawienia aparatu.

LV Boost
Dostosuj jasność ekranu podglądu na żywo (LV) do panujących warunków. Dzięki temu fotografowanie wybranych obiektów na ciemnym tle lub gwiazd na nocnym niebie będzie niezwykle proste. Włączanie / wyłączanie LV Boost przypisz do przycisku Fn. Zmieniaj ustawienia, obracając pokrętło, gdy trzymasz wciśnięty przycisk.

Zarządzanie obrazami i tworzenie kopii zapasowych

Szybki wybór zdjęć
Aby wybrać jednocześnie wiele zdjęć, wystarczy obrócić pokrętło, trzymając wciśnięty przycisk „Movie”. Udostępnianie, usuwanie i zarządzanie obrazami jest teraz niezwykle proste.

Podwójne gniazdo kart
E-M1 Mark III posiada dwa sloty kart pamięci – jeden UHS-II oraz jeden UHS-I. Dzięki temu aparat zapewnia wysoką wydajność, nawet gdy jedna karta jest już pełna. Zapisuj zdjęcia na obu kartach lub na jednej z nich twórz kopię zapasową.

Geraint Radford
Olympus Visionary, Wielka Brytania

“Mała odległość daje bardzo ograniczoną głębię ostrości. Wykorzystałem funkcję Focus Stacking, która automatycznie połączyła w jedno zdjęcie 9 kolejno wykonanych ujęć z przesuniętym punktem ostrości. W efekcie osiągam znacznie większą głębię przy zachowaniu rozmytego tła.”

Obejrzyj wideo

Profesjonalny autofokus

Wydajność bez kompromisów

System AF w E-M1 Mark III został udoskonalony dzięki nowemu zaawansowanemu algorytmowi AF.

121 punktów AF

Dzięki bardzo szerokiemu obszarowi działania autofokusa, który obejmuje 75% obrazu w pionie i 80% w poziomie, aparat E-M1 Mark III z ogromną dokładnością śledzi poruszające się obiekty. Specjalny układ krzyżowy pozwala precyzyjnie uchwycić obiekt lub scenę i uzyskać wysoką jakość obrazu – zarówno w centrum, jak i na krawędziach kadru.

Ultraszybkie fotografowanie sekwencyjne

Fotografowanie sekwencyjne ze śledzeniem AF/AE, maksymalnie 18 kl./s
Uchwyć odpowiedni moment dzięki AF, który z ogromną precyzją śledzi obiekty podczas szybkiego fotografowania sekwencyjnego. Fotografuj z wykorzystaniem efektywnych pikseli – 20,37 miliona. Dzięki dużemu buforowi wykonuj w serii maks. 76* zdjęć RAW z prędkością 18 kl./s lub maks. 286* zdjęć RAW z prędkością 10 kl./s**.

*Karta SD 32 GB, Silent Sequential L C-AF, czas otwarcia migawki 1/1000 s, najszersze ustawienie przysłony, wyłączony priorytet twarzy. Prędkość fotografowania spada przy ISO 8000 lub wyższym.

**W trybie fotografowania sekwencyjnego L.

Fotografowanie sekwencyjne z maksymalną prędkością 60 kl./s i blokadą AF/AE
Ustawiaj ostrość w wybranym punkcie nawet szybko poruszających się obiektów i z łatwością rejestruj ulotne szczegóły niedostrzegalne dla ludzkiego oka. Uchwyć każdą chwilę z prędkością nawet 60 kl./s.

Joystick

Stwórz doskonałą kompozycję dzięki wielokierunkowemu wybierakowi punktów AF – szybko zmieniaj pozycję AF, gdy korzystasz z wizjera. Podczas fotografowania sekwencyjnego i nagrywania wideo możesz szybko przesunąć obszar AF, aby perfekcyjnie ustawić ostrość na poruszającym się obiekcie.

Starry Sky AF

Precyzyjny autofokus ułatwia fotografowanie rozgwieżdżonego nieba.

Udoskonalone wykrywanie twarzy i oka

Jeszcze wyrazistsze portrety
Dokładność oraz wydajność funkcji „Priorytet twarzy i oka” zostały znacząco poprawione. To zasługa nowego procesora obrazu TruePic IX i udoskonalonego algorytmu AF.

Imponujące portrety
Udoskonalony „Priorytet twarzy i oka” śledzi nawet małe twarze – również wtedy, gdy wykrywanie wydaje się niemożliwe, np. jeśli widoczna jest tylko boczna część głowy.

Różne tryby AF

Pojedynczy AF / Małe pole AF
Idealne do fotografowania małych obiektów. Świetnie sprawdzają się także w makrofotografii, w której precyzyjne ustawianie ostrości jest niezwykle ważne.

Grupa 5 punktów
Tryb doskonały do fotografowania wydarzeń sportowych lub szybko poruszających się obiektów. Podczas fotografowania grupy osób pozwala ustawić ostrość na punkcie średniej wielkości.

Grupa 9 punktów
Fotografujesz poruszające się obiekty, wydarzenia sportowe lub kulturalne? Wybierz ten tryb, aby powiększyć obszar ostrości do 9 punktów.

Grupa 25 punktów
Im więcej punktów wybierzesz, tym większy będzie obszar ostrości. Ten tryb jest szczególnie przydatny podczas fotografowania dużych, szybko poruszających się obiektów.

Wszystkie punkty
Jeśli fotografujesz grupę poruszającą się w obszarze całej sceny, ten tryb pozwoli Ci zrobić idealne zdjęcie.

Wyświetlanie punktów śledzących obiekt
Funkcja ułatwia ustawianie ostrości na poruszających się obiektach podczas korzystania z AF Tracking – poruszająca się wraz z obiektem ramka potwierdza, że fotografowany obiekt jest ostry. Aparat E-M1 Mark III posiada również Super Spot AF do fotografowania w trybie makro oraz funkcję Focus Peaking wspomagającą ręczne ustawianie ostrości.

Dodatkowe tryby autofokusa

Tryb niestandardowego pola AF
Dostosuj obszar AF do konkretnej sytuacji. Wybierz rozmiar grupy punktów AF, korzystając z zawansowanego i indywidualnie konfigurowanego układu 11 pionowych i 11 poziomych grup punktów AF. W podobny sposób możesz wybrać jeden z 3 pionowych i 3 poziomych kroków obszaru AF.

Czułość C-AF

-2

-1

0

1

2

Utrzymuje ostrość na głównym obiekcie, który porusza się wśród innych obiektów.

Standard (zalecane)
Najlepsze ustawienie dla szerokiej gamy obiektów.

Jeszcze większa wydajność AF podczas fotografowania obiektów, które szybko zmieniają kierunek.

Czułość C-AF

Opóźnienie

Szybko

Zachowanie AF

Stały

Nieregularny

Ustawienia czułości C-AF
Aby dostosować wydajność działania systemu C-AF w określonej sytuacji, wybierz jeden z 5 poziomów czułości C-AF.

Limiter AF
Limiter AF zapewnia szybsze działanie autofokusa w wybranym, ograniczonym zakresie odległości, dzięki czemu E-M1 Mark III nie ustawia ostrości na innych obiektach w obrębie danej sceny. Ustaw nawet 3 zakresy AF i przypisz je do niestandardowych trybów sterowania, aby korzystać z nich w dowolnym momencie.

Personalizacja AF pion / poziom
Wybierz tryb AF i dostosuj pozycję pola AF zarówno w pionie, jak i poziomie. Aby fotografowanie w pionie było jeszcze bardziej komfortowe, zastosuj dodatkowy grip HLD-9 z wybierakiem strzałkowym, pokrętłami sterującymi i przyciskami funkcyjnymi.

Niska czułość C-AF
Ustawiaj precyzyjnie ostrość w ciemnych miejscach lub na obiektach o niskim kontraście: aż do -6 EV *.

*Przy zastosowaniu S-AF, ISO 100 oraz M.Zuiko Digital Pro F1.2.

Denis Smith
Olympus Visionary, Australia

Stworzony z myślą o filmowcach

Filmy kinowej jakości

Specjalnie zaprojektowana stabilizacja obrazu świetnie sprawdza się podczas rejestrowania wideo z ręki – teraz każde nagranie będzie niezwykle ostre.

Obejrzyj wideo

Nagrywanie 4K i Cinema 4K z ręki

Płynne filmy w każdej sytuacji – połączenie 5-osiowej stabilizacji (przesunięcie matrycy) i elektronicznej stabilizacji gwarantuje imponujące rezultaty. Nagrywaj wideo w wysokiej rozdzielczości 4K i Cinema 4K (4096 x 2160) bez dodatkowego osprzętu.

Full HD Ultra HD (4K) C4K

OM-Log400

Naturalny

OM-Log400 + Korekcja

OM-Log400
Tryb OM-Log400 daje mnóstwo możliwości gradacji kolorów w postprodukcji. Prześwietlone obrazy, utrata szczegółów w ciemnych sekcjach? Zapomnij o tym.

Autofokus – wideo

Pojedynczy AF / Małe pole AF
Idealne do fotografowania małych obiektów. Świetnie sprawdzają się także w makrofotografii, w której precyzyjne ustawianie ostrości jest niezwykle ważne.

Grupa 9 punktów
Fotografujesz poruszające się obiekty, wydarzenia sportowe lub kulturalne? Wybierz ten tryb, aby powiększyć obszar ostrości do 9 punktów.

Grupa 25 punktów
Im więcej punktów wybierzesz, tym większy będzie obszar ostrości. Ten tryb jest szczególnie przydatny podczas fotografowania dużych, szybko poruszających się obiektów.

Wszystkie punkty
Jeśli fotografujesz grupę poruszającą się w obszarze całej sceny, ten tryb pozwoli Ci zrobić idealne zdjęcie.

Film high speed (120 kl./s)

Dodaj kinową dynamikę do swojego filmu – korzystaj z trybu slow-motion. Wideo nagrywane jest jednocześnie w jakości Full HD (1920 x 1080).

Kompatybilność z urządzeniami zewnętrznymi

Połączenie HDMI
Sygnał wyjściowy 4:2:2 daje większy zakres korekty kolorów. Tryb „Monitor” pozwala korzystać z zewnętrznego ekranu, a tryb „Recording” umożliwia nagrywanie na urządzeniu zewnętrznym.

Nagrywanie dźwięku Hi-Res za pomocą LS-P4
Połącz swój E-M1 Mark III z dyktafonem PCM LS-P4 i nagrywaj filmy z jeszcze wyrazistszym dźwiękiem. Stosuj mikrofon kierunkowy, aby być bliżej źródła dźwięku – zwłaszcza podczas rejestrowania przyrody (np. leśnych ptaków) przy pomocy teleobiektywu.

Brooke Bartleson
Olympus Visionary, USA

Obejrzyj wideo

Funkcje specjalne

Pro Capture

 • Po naciśnięciu spustu migawki do połowy aparat zapisze w buforze nawet 35 zdjęć.

  Moment, który chciałeś uchwycić.

Uchwyć odpowiedni moment. Pro Capture rozpoczyna rejestrowanie klatek – do 35 w formacie RAW w pełnej rozdzielczości – zanim wciśniesz do końca spust migawki.

Wszechstronne zastosowanie

Live Composite / Live Bulb / Live Time
Fotografujesz z długimi czasami naświetlania? Dzięki Live Composite, Live Bulb i Live Time możesz zobaczyć na ekranie lub w wizjerze, jak zmienia się długa ekspozycja, by zakończyć ją w idealnym momencie.

Focus Stacking oraz Bracketing
Zwiększ głębię ostrości na zdjęciach makro oraz na zdjęciach krajobrazowych. Wybierz od 3 do 15 fotografii, aby stworzyć niezwykle wyrazisty obraz – z funkcją Focus Stacking. Focus Bracketing rejestruje do 999 zdjęć, które w programie Olympus Workspace możesz połączyć w jedno zdjęcie o jeszcze większym obszarze ostrości.

Fotografowanie bez migotania – funkcja Flicker Scan
Przy sztucznym oświetleniu fotografuj bez efektu migotania. Aparat E-M1 Mark III wykrywa częstotliwość sztucznego oświetlenia i aktywuje migawkę przy maksymalnym poziomie jasności. Dzięki temu wyrównuje zróżnicowaną ekspozycję i kolory poszczególnych ujęć.

Korekta parametrów obrazu w aparacie

Bez kompensacji efektu rybiego oka

Z kompensacją efektu rybiego oka

Korekta efektu rybiego oka
Wybierz niezwykle uniwersalny obiektyw. M.Zuiko Digital ED 8mm F1.8 Fisheye PRO to obiektyw typu rybie oko, a po usunięciu efektu rybiego oka – także obiektyw szerokokątny. Zmiany śledź w trybie podglądu na żywo na monitorze lub w wizjerze aparatu E-M1 Mark III.

Bez kompensacji keystone

Z kompensacją keystone

Kompensacja keystone
Fotografuj poprawnie architekturę bez drogiego obiektywu tilt shift. Korektę perspektywy możesz śledzić na bieżąco w trybie podglądu na żywo.

Elektroniczny wizjer typu High-speed

Elektroniczny wizjer typu High-speed
Poruszające się obiekty sportowe i dzikie zwierzęta zostaną w Twoim polu widzenia – EVF pracuje z maksymalną prędkością 120 kl./s i minimalnym opóźnieniem 0,005 s. Optyczna symulacja wizjera (S-OVF) ułatwia robienie zdjęć podczas fotografowania pod ostre światło lub przy słabym oświetleniu.

Porównaj E-M1 Mark III

Porównaj

Skorzystaj z PRO Service

Dowiedz się więcej

Przedłuż gwarancję

Dowiedz się więcej

Wypróbuj oprogramowanie

Dowiedz się więcej

Popraw jakość dźwięku

Dowiedz się więcej
 • test-and-wow

  Odkrywaj

  Odkryj nasze aparaty i znajdź lokalnego sprzedawcę.

  Więcej
   
   
  test-and-wow

  Odkrywaj

  Odkryj nasze aparaty i znajdź lokalnego sprzedawcę.

  Więcej
   
   
 • storelocator

  Gdzie kupić

  Lubisz kupować osobiście? Znajdź dealera sprzętu OM Digital Solutions w dowolnym miejscu na świecie.

  Znajdź sprzedawcę
   
   
 • cart

  Kup online

  Ciesz się łatwymi i wygodnymi zakupami 24/7 — kupuj nowe produkty OLYMPUS w naszym sklepie on line.

  Kup online
   
   

Newsletter MyOlympus

Najnowsze informacje i interesujące porady dotyczące sprzętu OM Digital Solutions.

Wsparcie Klienta

Z poniższej listy wybierz interesujący Cię temat.

To może Cię też zainteresować