Mobile Version Hide

Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

 • Polska

  Strony poszczególnych krajów

W pełni funkcjonalny aparat

Kompakt TG-2 to naprawdę twardy zawodnik. Odpowiednio wyposażony, z łatwością podąża za akcją. To wszystko dzięki niezwykłej funkcjonalności, idealnej ergonomii, ułatwiającej korzystanie z aparatu oraz doskonałemu wykończeniu, które zapewnia mu dobry wygląd, nawet kiedy jest „po przejściach”.

 •  

  Sprzęt na wyprawy.

  Wszystko czego potrzebujesz na wyprawie

 •  

  Wodo/Mrozodporny

  Przygotowany na ekstremalne warunki

 •  

  Oporny na uderzenia i zgniatanie.

  Gotowy na trudne wyzwania

Nasz zdobywca nagród:

Niezwykłe możliwości TG-3

TG-3: Nie przegapisz najlepszych momentów

Uchwycisz wszystko – nawet przy słabym oświetleniu.

Więcej
 
 

TG-3: Fotografuj przyrodę z bliska

Zbliż się do Matki Natury – odkryj przepiękne detale.

Więcej
 
 

TG-3: Dziel się ze wszystkimi

Z łatwością podzielisz się swoimi przygodami ze światem.

Więcej
 
 

Powyższe zdjęcie zamieszczono jedynie w celach ilustracyjnych.

Twój sojusznik w trudnym terenie

Wyposażony w super jasną przesłonę 1:2.0 kompakt TG-3 łączy ze sobą wytrzymałość i niezwykłą jakość zdjęć, które można robić bez obaw w każdych okolicznościach. W połączeniu z 4-krotnym szerokim zoomem optycznym (odpowiednik 25-100 mm dla aparatów 35mm) obiektyw TG-3 pozwoli Ci fotografować niezwykłe podwodne sceny, delikatne opadające płatki śniegu lub cokolwiek sobie wymyślisz – możliwości są nieskończone.

 

Funkcja Mikroskopu pozwala ustawiać parametry TG-3 z niezwykłą precyzją

 

Kontrola Mikroskopowa, dzięki ekranowi LCD, pozwala zbliżyć się do fotografowanego obiektu na mniej niż 1mm mniejszą n

Odkryj w sobie artystę

Aparat TG-3 dysponuje czterema różnymi zaawansowanym trybami makro: Mikroskop, Kontrola Mikroskopowa, Focus Stacking i Focus Bracketing. Fotografuj obiekty z odległości 1 cm, w całym zakresie zooma, osiągając niesamowite powiększenia.

 

Focus Stacking robi kilka ujęć makro, po czym składa je w jedno idealne ujęcie.

 

Focus Bracketing robi kilka zdjęć z różnymi ustawieniami ostrości, dzięki czemu wybierzesz to, które jest idealne.

Odkryj w sobie artystę

Aparat TG-3 dysponuje czterema różnymi zaawansowanym trybami makro: Mikroskop, Kontrola Mikroskopowa, Focus Stacking i Focus Bracketing. Fotografuj obiekty z odległości 1 cm, w całym zakresie zooma, osiągając niesamowite powiększenia.

Bezprzewodowa wygoda

Teraz jeszcze łatwiej podzielisz się swoimi zdjęciami z rodziną i znajomymi – wszystko dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi i aplikacji OI.Share. Niezależnie od tego gdzie jesteś, możesz bezprzewodowo przesłać swoje zdjęcia z aparatu na smartfona lub tablet. Możesz też bezprzewodowo zarządzać aparatem – ustawiać parametry i wykonywać zdjęcia.

Powyższe zdjęcie zamieszczono jedynie w celach ilustracyjnych.

Funkcje

 
 • Szybki szerokokątny obiektyw
 • Zaawansowane funkcje supermakro
 • Wbudowane Wi-Fi & OI.Share
 

Więcej niezwykłych możliwości TG-3

Możliwości rozbudowy

Z szeroką gamą dodatkowych łatwych w użyciu akcesoriów, takich jak LED Light Guide, konwerter „rybie oko” i telekonwerter, możesz dać upust swojej kreatywności niezależnie od okoliczności.

GPS i kompas elektroniczny

Zapisuj gdzie zrobiłeś zdjęcia – GPS pokaże znaczniki na ekranie LCD i automatycznie je zapisze. Dzięki elektronicznemu kompasowi możesz sprawdzić kierunek i położenie geograficzne, nawet kiedy aparat jest wyłączony.

iHS

Technologia iHS, połączenie szybkiego, 16-megapikselowego sensora BSI CMOS z niezwykle wydajnym procesorem obrazu TruePic, pozwala uchwycić wybrany moment z najwyższą precyzją. Ciesz się zachwycającą jakością zdjęć.

TruePic VII

Wraz z sensorem o wysokiej czułości, procesor obrazu nowej generacji TruePic VII dostosowuje się do wybranej przez Ciebie wartości przysłony, abyś mógł zrobić zachwycające zdjęcia i zarejestrować żywiołowe filmy.

Filtry artystyczne i Fotostory

Nadaj swoim zdjęciom szczególnego charakteru. Wypróbuj różne efekty dodając jeden z 7 filtrów artystycznych albo opowiedz historię bez słów, składając kilka zdjęć w przypominającą kolaż kompozycję.

Zdjęcia z interwałem i filmy poklatkowe

Możliwość robienia zdjęć z interwałem czasowym w połączeniu z funkcja filmu poklatkowego, pozwoli Ci na uchwycenie wschodu słońca lub innych ciekawych momentów z intrygującym efektem filmu poklatkowego.

Inne funkcje

 • TRYB PRESELEKCJI PRZYSŁONY
 • SZYBKIE ZDJĘCIA SEKWENCYJNE
 • TRYB PANORAMICZNY
 • TRYB E-PORTRET
 • TRYBY TEMATYCZNE
 • FILMY REJESTROWANE Z WYSOKĄ PRĘDKOŚCIĄ
 • ZDJĘCIA Z INTERWAŁEM
 • 16-MEGAPIKSELOWA MATRYCA BACKLIT CMOS
 • KOMPATYBILNOŚĆ Z KARTĄ FLASHAIR
 • KOMPATYBILNOŚĆ Z KARTĄ EYE-FI
 • TRYB FOTOGRAFOWANIA Z RĘKI Z LAMPĄ BŁYSKOWĄ
 • 7,6 CM / 3″ 460000-PUNKTOWY LCD
 • TECHNOLOGIA WYKRYWANIA TWARZY
 • IAUTO
 • ŚLEDZENIE AF
 • DOSTOSOWYWANIE CIENIOWANIA
 • WYRÓWNANIE PODŚWIETLENIA HDR
 • FILTR ND
 • TRYB MIKROSKOPOWY
 • TRYB STEROWANIA PRZEZ STUKANIE
 • ZOOM O SUPERROZDZIELCZOŚCI

TRYB PRESELEKCJI PRZYSŁONY

Tryb preselekcji przysłony (A) zwiększa naszą kreatywność. Pozwala ustawić wartość przysłony i uzyskać niezwykłą głębię ostrości, a także efekt bokeh.

SZYBKIE ZDJĘCIA SEKWENCYJNE

Uchwyć natychmiast to co Cie inspiruje – dzięki nowoczesnemu, szybkiemu sensorowi obrazu readout i kompaktowej wysokowydajnej migawce współpracujących z szybkim procesorem obrazu TruePicVII.

TRYB PANORAMICZNY

W tym trybie aparat robi trzy zdjęcia i łączy je w jedną zadziwiającą panoramę. Wszystko bezpośrednio w aparacie.

TRYB E-PORTRET

W tym trybie aparat wyrównuje tonację skóry i wygładza jej teksturę, sprawiając, że portrety wyglądają atrakcyjnie, nawet na dużym ekranie w jakości HD.

TRYBY TEMATYCZNE

Wybierz jeden z 22 trybów tematycznych, najbardziej odpowiadający fotografowanej scenerii, a aparat automatycznie dobierze odpowiednie ustawienia.

FILMY REJESTROWANE Z WYSOKĄ PRĘDKOŚCIĄ

Rejestracja filmów z wysoką prędkością (120 kl./s., a nawet 240 kl./s.) umożliwia uchwycenie nawet najszybciej poruszających się obiektów oraz ruchu, który nie jest widoczny dla ludzkiego oka. Uzyskane efekty najlepiej podziwiać w zwolnionym tempie na ekranie telewizora.

ZDJĘCIA Z INTERWAŁEM

Zwykle mamy szansę zrobić tylko jedno zdjęcie, natomiast funkcja zdjęć sekwencyjnych umożliwia nam uwiecznienie całego zdarzenia klatka po klatce.

16-MEGAPIKSELOWA MATRYCA BACKLIT CMOS

Wysoka jakość filmów, zdjęć i wydruków w rozdzielczości nawet 16 megapikseli. Dzięki sensorowi backlit CMOS uzyskasz lepszą jakość zdjęć, zminimalizujesz szumy, a tym samym uchwycisz więcej szczegółów, przede wszystkim podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych.

KOMPATYBILNOŚĆ Z KARTĄ FLASHAIR

Korzystając jednocześnie z karty FlashAir oraz z aplikacji OI.Share zainstalowanej na smarfonie, w łatwy i szybki sposób bezprzewodowo przeniesiesz swoje zdjęcie oraz filmy do urządzeń mobilnych. Po dodaniu filtrów artystycznych możesz udostępnić pliki przyjaciołom i rodzinie za pośrednictwem portali społecznościowych.
Ustawienia karty FlashAir zmienisz w specjalnym menu, które znajduje się w aparacie. Dzięki temu połączenie ze smarfonem jest jeszcze łatwiejsze i nie wymaga korzystania z komputera.

Powyższe zdjęcie zamieszczono jedynie w celach ilustracyjnych.

KOMPATYBILNOŚĆ Z KARTĄ EYE-FI

Karta Eye-Fi umożliwia automatyczne przesyłanie zdjęć, gdy korzystasz z sieci WiFi. Dzięki kompatybilności z aparatem możesz aktywować i dezaktywować kartę bezpośrednio w menu. Gdy tylko zechcesz, możesz przesyłać zdjęcia oraz filmy bezpośrednio z aparatu na inne urządzenia, np. urządzenia mobilne, i udostępniać je przyjaciołom i rodzinie za pośrednictwem portali społecznościowych.

Powyższe zdjęcie zamieszczono jedynie w celach ilustracyjnych.

TRYB FOTOGRAFOWANIA Z RĘKI Z LAMPĄ BŁYSKOWĄ

Tryb fotografowania z ręki z lampą błyskową zapobiega drganiom aparatu i powstawaniu szumów obrazu. Aparat robi kilka zdjęć z różnymi ustawieniami ekspozycji, a następnie wybiera i łączy najbardziej odpowiednią gradację dla każdej części zdjęcia. W efekcie uzyskujemy idealnie wyostrzone fotografie, których nie zrobilibyśmy przy słabym oświetleniu bez użycia statywu.
Lampa błyskowa pozwala nam doświetlić pierwszy i drugi plan, co oznacza, że nawet nocą możemy zrobić wyraźne zdjęcia.

7,6 CM / 3″ 460000-PUNKTOWY LCD

3-calowe wyświetlacze stosowane w aparatach Olympus ułatwiają kadrowanie, przeglądanie i udostępnianie zdjęć oraz filmów. Ekrany LCD, wyposażone w najnowsze technologie, mają rozdzielczość 460000 punktów, dzięki czemu doskonale odwzorowują żywe kolory i wysoki poziom kontrastu.

TECHNOLOGIA WYKRYWANIA TWARZY

Technologia ta wyszukuje twarze w danym kadrze i uznaje je za główny obiekt. Następnie automatycznie ustawia na nich ostrość i określa optymalną ekspozycję, aby wykonać zdjęcie, które jest ostre we właściwych miejscach. Z zaawansowanej technologii wykrywania twarzy możemy skorzystać zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania. Umożliwia ona wykrycie nawet 8 twarzy.

IAUTO

Nowa ulepszona wersja iAuto rozpoznaje więcej scen i automatycznie stosuje odpowiednie ustawienia, umożliwiając zrobienie jak najlepszego zdjęcia. Teraz zrobienie profesjonalnie wyglądających fotografii (nawet podwodnych) oraz filmów jest niezwykle proste. Wystarczy nacisnąć przycisk.

ŚLEDZENIE AF

System ten umożliwia automatyczne śledzenie poruszającego się obiektu, utrzymuje na nim ostrość i pozwala zrobić zdjęcie o jak najlepszej ekspozycji. System zapamiętuje obiekt, nawet jeśli zniknie on z kadru i wznawia śledzenie, gdy ponownie się w nim pojawi.

DOSTOSOWYWANIE CIENIOWANIA

Fotografuj osoby w trudnych warunkach oświetleniowych. Technologia Zaawansowanego dostosowywania cieniowania, wykorzystująca potężny procesor TruePic, automatycznie ustawia jasność, gradację oraz zmniejsza szumy obrazu w ciemniejszych częściach zdjęcia, aby stworzyć naturalnie wyglądającą fotografię.

WYRÓWNANIE PODŚWIETLENIA HDR

Twój aparat w szybkim tempie zrobi kilka zdjęć i do każdego z nich zastosuje inną wartość ekspozycji. Następnie automatycznie połączy fotografie w jedno idealne ujęcie. Uchwyć daną scenę dokładnie tak, jak ją widzisz, nawet jeśli robisz zdjęcia pod światło.

FILTR ND

Wbudowany filtr ND daje dodatkową kontrolę nad ekspozycją oraz umożliwia robienie zdjęć w trybie priorytetu przysłony nawet przy mocnym świetle. Dzięki niemu fotografie nie będą prześwietlone.

TRYB MIKROSKOPOWY

Uchwyć najdrobniejsze szczegóły. Ostre i wyraźne zdjęcia to zasługa zoomu optycznego oraz zoomu o superrozdzielczości. Zbliż się do fotografowanego obiektu na odległość 1 cm i użyj ogniskowej 200 mm (ekwiwalent 35 mm).

TRYB STEROWANIA PRZEZ STUKANIE

Menu sterowania przez stukanie, tzw. TAP Control, umożliwia sterowanie aparatem poprzez pukanie w obudowę i przechylanie korpusu aparatu – idealne rozwiązanie, gdy fotografujemy w rękawiczkach.

ZOOM O SUPERROZDZIELCZOŚCI

W przeciwieństwie do zwykłych zoomów cyfrowych, które powiększają obraz kosztem rozdzielczości i ostrości, zoom o superrozdzielczości cyfrowo zwiększa zakres zoomu optycznego. Na przykład, możemy zwiększyć zoom optyczny z 4x do 8x, bez wyraźnej utraty jakości zdjęcia.

Rozszerz gwarancję na swoje produkty

Dołącz do MyOLYMPUS i rozszerz gwarancję na wybrane, zarejestrowane produkty.

Zarejestruj teraz
 
 
Wsparcie Klienta

Wybierz z poniższej listy interesujący Cię temat.

Dołącz do nas

To może Cię też zainteresować