Wydaje się, że przeglądasz tę stronę w oparciu o przeglądarkę Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest już przestarzała.
Dla bardziej bezpiecznego i niezawodnego przeszukiwania zalecamy, wykonanie upgrade'u przeglądarki do jednej z wymienionych wersji:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

  • Polska

    Strony poszczególnych krajów

JAK TO DZIAŁA

Przewodnik krok po kroku

Jak działa cyfrowe dyktowanie

Dzięki Olympusowi cyfrowe dyktowanie staje się niezwykle proste. Spójrzmy choćby na dyktowanie z wykorzystaniem dyktafonu Olympus DS-5000: wystarczy podyktować dokument, korzystając z dyktafonu DS-5000, a następnie wstawić go do stacji dokującej znajdującej się w zestawie. To wszystko! Praca została wykonana, a twój DS-5000 jest gotowy do następnego zadania.

Działania w tle, poza sceną

Czy jesteś zainteresowany co dzieje się poza sceną ? Proszę popatrzeć:

1. Każde urządzenie do dyktowania będzie zindywidualizowane w oparciu o nazwę Autora, ID lub w podobny sposób. Teraz system automatycznie wie kto utworzył nagranie i kiedy (bowiem urządzenie ma także zegar wewnętrzny).

2. Oprogramowanie Olympus do zarządzania dyktowaniem zostało skonfigurowane w oparciu o twoją strukturę organizacyjną: uwzględnia wszystkich autorów, sekretarki i osoby dokonujące transkrypcji. Przepływ prac pomiędzy osobami jest zdefiniowany. Z tego względu, ze oprogramowanie oferuje wiele opcji odzwierciedla ono cykl twoich prac. To nie Ty musisz zmieniać styl pracy.

3. Po zakończeniu dyktowania urządzenie do dyktowania wstawia się do stacji dokującej i nagrania są automatycznie pobierane. W oparciu o zdefiniowany cykl obsługi prac nagrania są automatycznie wysyłane do sekretarki lub osoby dokonującej transkrypcji. Nagrania znajdujące się w urządzeniu są automatycznie kasowane.

4. Dokument jest przepisywany przez sekretarkę, czyli odsłuchując nagranie tworzy ona dokument tekstowy. W porównaniu do czasów rozwiązań analogowych tym razem to oprogramowanie do transkrypcji odtwarza cyfrowy plik audio. Sekretarka może odsłuchiwać nagranie poprzez specjalne słuchawki komputerowe i kontrolować odtwarzanie nożnym przełącznikiem PC. Możliwe są indywidualne ustawienia (barwy dźwięku, prędkości odtwarzania, automatycznego przewijania, itp.). Dodatkowe informacje o nagraniu (np. autor, typ pracy, daty nagrań, długość nagrań, itp.) ułatwiają sekretarce właściwą organizację pracy. Nagrania mają różny status przetwarzania (np. zawieszone, zakończone). Zakończone nagrania są automatycznie podłączane do odpowiednich dokumentów i nagrania tego typu są kasowane z listy zadań sekretarki. Sekretarka/ osoba dokonująca transkrypcji realizuje swoja pracę w wygodniejszy sposób. Z drugiej zaś strony można lepiej kontrolować pracę tych osób. Jest to także niezaprzeczalna zaleta dla osoby dyktującej nagranie.

5. Zakończony dokument jest automatycznie wysyłany do zdefiniowanej osoby (np. autora). Istnieje wiele możliwości jeśli chodzi o wymianę nagrań i dokumentów pomiędzy osobami dyktującymi a sekretariatem: Sieć komputerowa, FTP, e-mail.

6. Menedżer IT oraz Biura jest również elementem tej koncepcji: można łatwo konfigurować, aktualizować i zarządzać całym oprogramowaniem oraz pojedynczymi użytkownikami, którym jest udostępniane.