Wydaje się, że przeglądasz tę stronę korzystając z przeglądarki Internet Explorer 6. Przeglądarka ta jest przestarzała.
For safer, more reliable browsing it is recommended that you upgrade your browser to one of these browsers:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Firma Olympus Europa zatrudnia 6 300 osób w swojej siedzibie w Hamburgu oraz w 34 podmiotach zależnych w regionie EMEA. W roku finansowym 2014/2015 firma Olympus Europa zanotowała sprzedaż na poziomie 1,65 mld euro.

Dział Systemów Medycznych

Dział systemów medycznych reprezentuje największą gałąź działalności firmy Olympus. Olympus skupia się na ciągłym opracowywaniu lepszych i bardziej ekonomicznych rozwiązań medycznych, które poprawią samopoczucie pacjentów, udoskonalą środowiska robocze lekarzy i personelu szpitalnego i pomogą zwiększyć jakość usług służby zdrowia. Dzięki stałej i bliskiej współpracy ze specjalistami w zakresie ochrony zdrowia firma Olympus może połączyć innowacyjność własnych technologii medycznych i precyzję procesów produkcyjnych z doświadczeniami lekarzy, zapewniając w ten sposób najlepsze rezultaty dla pacjentów i społeczeństwa. W sektorze służby zdrowia panuje tendencja do jak najwcześniejszego wykrywania chorób i możliwie najmniej inwazyjnego ich leczenia — Olympus dostarcza potrzebnych do tych celów technologii diagnostycznych i terapeutycznych. Portfolio produktów jest bardzo szerokie — od endoskopów, laparoskopów oraz systemów wideo i obrazowania, po urządzenia elektrochirurgiczne, rozwiązania integrujące systemy, a także szeroką gamę aparatów z rodziny EndoTherapy.

Rozwiązania naukowe

Firma Olympus oferuje rozwiązania naukowe oparte na innowacyjnych produktach i usługach, które przewidują ewoluujące potrzeby i przekraczają oczekiwania specjalistów z branży przemysłowej i nauk biologicznych.
Rozwiązania przemysłowe obejmują zarówno mikroskopy naukowe do materiałów i wideoskopy przemysłowe, jak i niedestrukcyjne technologie testujące i analizatory rentgenowskie. Są one powszechnie stosowane do kontroli jakości, inspekcji i pomiarów. Technologia firmy Olympus, którą klienci wykorzystują w dziedzinach produkcji, konserwacji, środowiska i zasobów naturalnych, przyczynia się do podnoszenia jakości produktów oraz zwiększa bezpieczeństwo infrastruktury i obiektów.
Firma Olympus jest czołowym dostawcą systemów mikroskopowych do nauk biologicznych. Jej rozwiązania mikroskopowe stanowią integralną część praktyk badawczych w dziedzinie biologii i medycyny. Są one powszechnie stosowane w zastosowaniach klinicznych, badawczych i edukacyjnych, a także w laboratoriach mokrych.

Dział produktów konsumenckich

Dzięki szerokiej ofercie aparatów cyfrowych i dyktafonów dział produktów konsumenckich Olympus zapewnia swoim klientom wiele możliwości rejestrowania i cieszenia się najważniejszymi chwilami w życiu. Firma Olympus szczyci się dużym doświadczeniem w łączeniu innowacyjnych technologii, użyteczności oraz doskonałej jakości z wyjątkowym designem i wysoką funkcjonalnością swoich produktów. Serie PEN oraz OM-D to przykłady przełomowych rozwiązań na rynku systemów aparatów kompaktowych z wymiennymi obiektywami. Nowa generacja aparatów fotograficznych, w której wyjątkowe możliwości lustrzanek cyfrowych łączą się z wygodą użytkowania aparatów kompaktowych, spełnia oczekiwania wymagających fotografów, którym zależy na znakomitej jakości oraz dużej mobilności.