Wrocław / Hamburg, 26.02.2019 | Komunikaty prasowe | Firma Olympus świętuje otwarcie swojego pierwszego centrum biznesowego

Firma Olympus, światowy lider technologiczny w dziedzinie systemów medycznych, rozwiązań naukowych i aparatów cyfrowych, świętuje oficjalne otwarcie nowego oddziału Olympus Business Services Sp. z.o.o. (OBSE) we Wrocławiu. Oprócz gości związanych z biznesem i z polityką zespół zarządzający firmy Olympus na region EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) powitał także pracowników nowego centrum, których liczba przekroczyła już setkę.

Adresy oddziałów
  • Udostępnij:
OBSE Grand Opening_1

Od lewej do prawej: Ewa Kaucz, President of the Board of ARAW (Wrocław Agglomeration Development Agency); Agnieszka Orłowska, Managing Director Olympus Business Services Sp. z o.o; Stefan Kaufmann, Executive Managing Director Olympus Europa

Po ponad sześciu miesiącach od założenia oddziału OBSE, Ewa Kaucz, prezes zarządu ARAW (Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej) przecięła wczoraj wstęgę. Towarzyszyła jej pełniąca rolę gospodarza imprezy Agnieszka Orłowska, dyrektor zarządzający oddziału OBSE, oraz przedstawiciele firmy macierzystej — Olympus Europa. Stefan Kaufmann, generalny dyrektor zarządzający w firmie Olympus Europa:

„Oficjalne otwarcie najnowszego oddziału w regionie EMEA to dla nas ogromna radość i uwieńczenie kilku pracowitych miesięcy przygotowań”.

Niektórzy goście 70 mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat firmy i jej pracowników podczas wykładów, powiązanego pokazu i wycieczki po biurze. Pierwsze centrum biznesowe firmy Olympus centralizuje, upraszcza i świadczy wewnętrzne biznesowe usługi administracyjne dla całego regionu EMEA.

Kadry są najważniejsze: OBSE zwiększa zatrudnienie

Poranek tego dnia był świętem pracowników. Najpierw zostali osobiście powitani przez zarząd oddziału Olympus Europa, po czym obejrzeli program rozrywkowy. „Już w ciągu pierwszych kilku miesięcy udało nam się stworzyć wspaniały zespół”, mówi Agnieszka Orłowska. „Ponad setka pracowników we Wrocławiu w setną rocznicę założenia firmy Olympus — jest co świętować”.

Pracownicy centrum OBSE pełnią przede wszystkim obowiązki administracyjne związane z finansami, łańcuchem dostaw i wsparciem sprzedaży. W przyszłości będą się także zajmować obsługą kadrową. Dzięki regularnej i bliskiej współpracy z kolegami z innych oddziałów w regionie EMEA pracownicy centrum od razu mogli poczuć, że są częścią dynamicznej i międzynarodowej firmy. Jak mówi Agnieszka Orłowska:

„Czujemy się jak w międzynarodowej rodzinie. Takie środowisko pracy odpowiada zwłaszcza absolwentom uczelni wyższych i młodym profesjonalistom. Osoby ze znajomością języków obcych są rzecz jasna bardzo mile widziane”.

W oddziale OBSE dużą wagę przywiązuje się nie tylko do współpracy międzykulturowej, ale również do wiedzy specjalistycznej z zakresu korzystania z oprogramowania biznesowego SAP oraz sposobu działania biura zarządzania projektami. Pracownikom oferuje się szkolenia w tym zakresie.

Nawet 200 dodatkowych miejsc pracy do 2020 roku

Nowo otwarty oddział firmy Olympus we Wrocławiu szybko się rozwija, dlatego przewiduje się, że do roku 2020 powstanie tu jeszcze nawet 200 miejsc pracy. Firmie zależy na zachowaniu energii charakterystycznej dla start-upów. „Entuzjazm, jaki towarzyszył nam podczas zakładania pierwszego centrum biznesowego firmy Olympus, w połączeniu ze świadomością bycia częścią globalnej firmy zajmującej się technologiami medycznymi tworzą wyjątkową kulturę korporacyjną oddziału OBSE”, mówi Agnieszka Orłowska.

Kierunek Wrocław

Firma Olympus miała do wyboru wiele europejskich miast. Wybrała Wrocław. To miasto wielokulturowe i otwarte na obcokrajowców. Kwitnie tu bogate życie kulturalne, a dane demograficzne wskazują, że mieszkańcy to głównie młodzi ludzie. To ważny ośrodek edukacji w Polsce. Można tu spotkać wielu świetnie wykształconych studentów i profesjonalistów bez problemu posługujących się obcymi językami.

Oddział OBSE, którego biura mieszczą się w nowoczesnym gmachu Retro Office House, wyróżnia się atrakcyjną, dobrze skomunikowaną lokalizacją w centrum, a w jego pobliżu znajduje się wiele obiektów gastronomicznych i kulturalnych. W budynku znajdują się nowoczesne, przestronne biura, kuchnie, obszary do wspólnej pracy oraz przestrzenie kreatywne, jak również siłownia.

Wkład w kulturę i życie społeczności

Choć oficjalne otwarcie wrocławskiego centrum OBSE miało miejsce zaledwie wczoraj, oddział działa już od zeszłego lata. Firma Olympus jest wdzięczna miastu i jego mieszkańcom za gościnność. Otwarcie odbyło się w połowie odbywającej się obecnie w mieście imprezy kulturalnej organizowanej przez firmę Olympus i stanowiło ważną jej część. Mowa o festiwalu Olympus Perspective Playground — interaktywnej wystawie sztuki, podczas której odwiedzający mają szansę wypróbować aparaty fotograficzne marki Olympus, dowiedzieć się więcej na temat różnych obszarów działalności firmy oraz tworzyć własne światy obrazów. Wystawa jest otwarta do 10 marca i oferuje nowe spojrzenie na firmę Olympus.

Praca w firmie Olympus:
olympus.pl/company/pl/kariera/

Odkryj festiwal Olympus Perspective Playground:
my.olympus-consumer.com/perspective-playground

Grafika i filmy

Pobieranie

Kontakt

M Gengenbach new

Matthias Gengenbach

Head of Corporate Communications EMEA
Olympus Europe SE & Co. KG

Mobilny: +49 15142369420
e-mail: matthias.gengenbach@olympus.com