Warszawa, 16.01.2019 | Komunikaty prasowe | Fotografia i audio Odwiedź Olympus Perspective Playground we Wrocławiu

Festiwal kreatywnej fotografii, interaktywne instalacje, testowanie sprzętu Olympus oraz wyjątkowe wydarzenia we Wrocławiu

Olympus Perspective Playground to jedyny w swoim rodzaju festiwal z interaktywnymi instalacjami, stworzonymi przez światowej sławy artystów. W ubiegłym roku Olympus Perspective Playground zostałzorganizowany w szesnastu miejscach w Europie i gościł aż 400 000 osób. Od 15 lutego 2019 do 10 marca 2019, w starej zajezdni tramwajowej „Dąbie” przy ulicy Tramwajowej, na entuzjastów i zawodowych fotografów czeka ponad 2000 m2 atrakcji. Odwiedzający dowiedzą się więcej o firmie Olympus, a także przetestują kompaktowe i lekkie bezlusterkowce Olympus OM-D oraz PEN. Marka prezentuje wystawę we Wrocławiu, gdzie powstał nowy oddział firmy, w którym zatrudnienie znajdzie 300 osób.

Aparaty i obiektywy
  • Udostępnij:
0_OPP Wroclaw_3-2_Preview

OLYMPUS PERSPECTIVE PLAYGROUND WE WROCŁAWIU

Godziny otwarcia:

NIEDZIELA-ŚRODA 11:00-21:00

CZWARTEK-SOBOTA 11:00-23:00

Wstęp:

BEZPŁATNY

Udogodnienia:

BEZPŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU OLYMPUS

Każdy wypożyczający otrzyma w prezencie kartę pamięci z wykonanymi przez siebie zdjęciami. Wszyscy chętni do zwiedzenia proszeni są o rejestrację na stronie: https://my.olympus-consumer.com/perspective-playground

Olympus Perspective Playground we Wrocławiu

Perspective Playground pokazuje w zabawny i artystyczny sposób, jakogromne znaczenie mają obiektywy i technologie optyczne wykorzystywane w aparatach fotograficznych w naukach przyrodniczych i medycynie. Inspirująca wystawa sztuki staje się fotograficznym placem zabaw i dostarcza niezapomnianych wrażeń. Zwiedzający wystawę nie tylko przetestują aparaty OM-D oraz PEN, lecz także dowiedzą się więcej o marce i firmie Olympus, wydrukują swoje ulubione zdjęcia, doświadczą malowania światłem oraz wezmą udział wielu warsztatach i wydarzeniach, organizowanych także wieczorami

Sztuka, fotografia, nauka

Artyści Morag Myerscough i Luke Morgan znani są na całym świecie dzięki swoim wyjątkowym, dużym konstrukcjom, które ozdabiają neonowymi, geometrycznymi wzorami oraz kształtami. Do każdej z nich dodają również napisy zawierające pozytywnie brzmiące wiadomości. Specjalnie z myślą o Olympus Perspective Playground stworzyli pełną intensywnych kolorów, nieustannie zmieniającą się, interaktywną instalację „Super Labyrinth”.

Instalacja „EyeCatcher” przygotowana przez Humatic pokazuje piękno iosobliwość ludzkiej tęczówki oraz rosnące znaczenie systemów, które autonomicznie przetwarzają dane biometryczne.

Artyści Marcus Doering i Ben Lauber wzięli już udział w kilku poprzednich wystawach Perspective Playground. Ich rzeźba „Resonant Space” zachęca zwiedzających do ciągłej zmiany projektu eksponatu, wykorzystując ruch ciała uczestnika wystawy.

Zabawa kalejdoskopem opiera się na tworzeniu symetrycznych wzorów, z wykorzystaniem lustra. Dwaj hiszpańscy architekci, Juan Manzanares Suárez oraz Cristian Santandreu Utermark ze studia A2arquitectos, opracowali kalejdoskop na dużą skalę – tu wzory powstają także z udziałem ludzi, którzy wchodzą w interakcję z tą wyjątkową instalacją.

Olympus jako pracodawca: możliwość rozwoju

W lipcu 2018 powstał we Wrocławiu nowy oddział firmy Olympus Europa – Olympus Business Services Sp. z o.o. (OBSE). Centrum biznesowe wspiera partnerów Olympus z regionu EMEA w zakresie finansów, logistyki, administracji sprzedaży oraz zarządzania zasobami ludzkimi. OBSE, jako pracodawca działający w obszarze rozwijającego się przemysłu technologii medycznych, oferuje miejsca pracy o dużym potencjale rozwoju, a także możliwość bycia częścią zespołu budującego od podstaw nowoczesne centrum biznesowe. Ponadto Olympus OBSE gwarantuje konkurencyjne wynagrodzenie i atrakcyjny pakiet socjalny.

Więcej informacji dotyczących zatrudnienia w OBSE można znaleźć na stronie: https://www.olympus.pl/company/pl/kariera/

Grafika i filmy

Kontakt

Female Contact Icon

Olympus Polska Sp. z o.o.

Consumer Product Division
ul. Wynalazek 1
02-677 Warszawa, Polska

Telefon: +48 22 366 00 77
e-mail: biuro.polska@olympus-europa.com